ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

 logo

 

 

زبان برنامه نویسیC#.NETیک زبان برنامه نویسی قدرتمند برای طراحی و ساخت صفحات وب و همچنین برنامه های کاربردی است. گرچه این زبان تا حدودی شبیه بهC++است ولی امکانات آن در چند رسانه ای ، بانک اطلاعاتی ، ایجاد برنامه های نصب، واسط گرافیکی، اداره کردن استثناها و موارد متعدد دیگر، نو و آموزنده است.

در دهه 1960 میلادی، تولید بسیاری از نرم افزار ها با مشکل مواجه شد. زمانندی تولید نرم افزار به تاخیر می افتاد، هزینه ها بالا بود و در نتیجه بودجه تولید نرم افزار افزایش می یافت، نرم افزار تولیدی نیز از قابلیت اعتماد بالایی برخوردار نبوده است.

برنامه نویسی ساخت یافته:

تولید کنندگان به این نتیجه رسیدند که تولید نرم افزار مشکل تر از چیزی که در مورد آن تصور می شود. تحقیقاتی که برای برطرف کردن مشکلات به عمل آمد، منجر به برنامه نویسی ساخت یافته شد. برنامه نویسی ساخت یافته ، روش منظمی برای نوشتن برنامه ها است و منجر به نوشتن برنامه هایی می شود که خوانایی آن ها بالا است، تست و اشکال زدایی آن ها راحت تر و اصلاح آن ها آسان تر است.

در برنامه نویسی ساخت یافته ، برنامه به صورت مجموعه ای فعالیت ها تصور می شود که باید بر روی داده ها  انجام شوند. در این روش هر کار پیچیده ای ، به مجموعه ای از کارهای کوچک تر تجزیه می شود تا این که کارهای ایجاد شده قابل درک باشند.

برنامه نویسی شی گرا:

برنامه نویسی شی گرا شیوه نوینی است که در آن می توان قطعاتی را ایجاد کرد و در برنامه های مختلف مورد استفاده قرار داد. قابلیت  خوانایی برنامه هایی که با این روش نوشته می شوند، بالا بوده و تست ، عیب یابی و اصلاح آن ها آسان است. شی گرایی بر اشیا تاکید دارد. زبانC#.NETنیز یک زبان شی گرا می باشد.

ویژگی هایC#.NET:

زبان های برنامه نویسی را می توان به سه دسته تقسیم کرد: زبان های سطح بالا، زبان های میانی ، زبان های سطح پایین.زبانC#.NETیک زبان میانی است.

C#.NETقابل انعطاف و بسیار قدرتمند است، در این زبان هیچ محدودیتی برای برنامه نویس وجود ندارد. هرآنچه که فکر می کنید می توانید در این زبان پیاده سازی کنید.

C#.NETزبان برنامه نویسی سیستم است که امکان بهره برداری از سخت افزار و سایر نرم افزار ها را فراهم می کنند. مانند : مفسر، سیستم عامل ، کامپایلر، ویراستار ها ، اسمبلر ها و ... .

از سایر ویژگی هایC#.NET می توان به  قابل حمل بودن، شی گرایی و کوچک بودن آن  اشاره نمود.

 

2122

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی دیجیتالی فدک استان اردبیل می باشد