Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home2/mfdair/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /home2/mfdair/public_html/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تصاوير HTML

تگ < img > :

از تگ < img > برای قرار دادن عکس يا تصاوير بر روی صفحه استفاده می شود . تگ < img > فقط خصوصيات را نگهداری کرده و دارای تگ پايانی نيست  ( در همان تگ ابتدايی بسته می شود ) .

نکات مهم تگ < img > :

1.در تگ < img > با خاصيت src به مکان فايل عکسی که قرار است نمايش داده شود اشاره می کنيم . تصاوير HTML در مکانی غير از صفحه اصلی ذخيره شده و در هنگام نمايش صفحه از مبدا ، فراخوانی                  می شوند.

2.با استفاده از خاصيت alt تگ < img > می توان از قبل يک متن جايگزين تعيين کرد ، که چنانچه مرورگر به هر دليلي نتوانست عکس را نمايش دهد ، به جای آن متن جايگزين را نشان دهد . اين متن در هنگام قرار گيری موس بر روی عکس در يک کادر زرد رنگ نيز نمايش داده می شود . متن جايگزين می تواند شامل توضيحی راجع به عکس اصلی باشد .

تگ < area > , < map > :

ايجاد يک نقشه تصويری ( يک عکس با نواحی مختلف قابل کليک شدن ) :

از تگ < map > برای ايجاد يک نقشه تصويری استفاده می شود . يک نقشه تصويری , عکسی است که ناحيه های متفاوت آن قابل کليک کردن بوده که می توان با کليک بر روی هر قسمت به يک صفحه يا فايل ديگر پيوند بر قرار کرد .

هر تگ < area > در درون تگ < map > ، می تواند تعيين کننده يک ناحيه مجزا قابل کليک شدن باشد که با تعيين مختصات آن بر روی عکس ، آن ناحيه مشخص می شود .

نکته مهم :ما ابتدا به وسيله تگ < map > و تگ های درونی < area > يک نقشه تصويری با نواحی مختلف قابل کليک شدن ايجاد کرده ، سپس آن نقشه را به يک عکس بر روی صفحه پيوند می دهيم .

برای اين کار خاصيت usemap را در تگ < img > عکس مورد نظر برابر نام Name يا id ، نقشه تصويری ايجاد شده قرار می دهيم .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

2122

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی دیجیتالی فدک استان اردبیل می باشد