امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

 

 

CMS چیست؟

    برای راه اندازی وب سایت بر روی فضای میزبان وب، شرکت های طراحی سایت امکاناتی را برای کاربران قرار داده اند که به آن  CMS می گویند. این سیستم ها مخفف Content Management System  می باشند که یک برنامه نرم افزاری روی سرور هستند و به مدیر سایت اجازه می دهند تا محتوای سایت را تغییر دهد بدون نیاز به طراحی دوباره سایت .

اگر ما به مبانی برنامه نویسی تحت وب آشنایی کاملی نداریم می توانیم با استفاده از این امکان، به راحتی وب سایت خود را مدیریت نماییم. این امکان ، بسیاری از کارهای ما برای ایجاد تغییرات بر روی وب سایت را انجام می دهد.

معنای لغوی که در فارسی برای CMS ترجمه شده است، سیستم مدیریت محتوا می باشد ، سیستم مدیریت محتوا مطابق با ترجمه آن، شامل مدیریت مطالب، قالب ها، اسکین (skin)، چیدمان و طرح سایت ( Desin) و همچنین کنترل بخش مدیریت و سطح دسترسی مدیران، و همچنین استفاده از ماژول ها و ابزار موجود در سیستم مدیریت محتوا می باشد.

بنابراین CMS یک مفهوم می باشد تا یک نرم افزار و برنامه، در واقع برنامه هایی که برای مدیریت محتوا استفاده می شوند، CMS نامیده می شوند. 

برای بهینه سازی سایت خود ما باید یک CMS قوی در اختیار داشته باشیم تا بتواند سئو خوبی را برای سایت ما ایجاد نماید؛ امروزه 4 شرکت معروف در زمینه ارائه CMS  در جهان وجود دارند :

  1. Word press
  2. Joomla
  3. PHP nuke / fusion
  4. ASP.net  nuke

2122

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجتمع فرهنگی دیجیتالی فدک استان اردبیل می باشد